Ferie z programowaniem

blog

W połowie lutego, rozpocznie się zimowy kurs ,,Ferie z programowaniem”, organizowany przez i-systems. Przez cały tydzień uczestnicy będą zdobywali i szlifowali wiedzę z wybranych przez siebie tematów. Kurs skierowany jest do osób z podstawową wiedzą z zakresu programowania. Stawiamy na osoby ambitne, pracowite i takie, dla których kodzenie to pasja.

Termin i miejsce

Kurs odbędzie się w dniach: 12.02 – 16.02.2018 w Gliwicach, przy ulicy Bojkowskiej 47. Zajęcia będą trwały od godziny 8:00 do 16:00. Zapowiada się 5 intensywnych dni. 😉

Tematy do wyboru

 • Optymalizacja, wyszukiwanie wąskich gardeł w kodzie PHP
 • MySQL
 • Wzorce projektowe
 • Testy jednostkowe
 • Zarządzanie wersjami / composer
 • Debugging
 • Webservice’s
 • SPL
 • Domain Driven Design
 • Programowanie zorientowane obiektowo
 • SOLID
 • Hello world
 • IDE
 • SOLR
 • Testy Behat
 • CQRS
 • ES – Event Sourcing

Sylwetki prowadzących kurs:

Adam – programista PHP, od 3 lat pracujący komercyjnie, specjalizuje się w optymalizacji aplikacji

Łukasz – programista z 8-letnim stażem, specjalista w dziedzinie wzorców projektowych oraz testowania oprogramowania

Korneliusz – programista PHP z 10-letnim stażem, specjalizuje się w algorytmach, optymalizacji oraz integracji sklepów

Konrad – szef działu IT w i-systems, od 3 lat zarządza zespołem i projektami w IT

Tomek – programista PHP oraz Team Leader, w zawodzie od 6 lat, specjalizuje się w analizie i penetracji kodu oraz integracji z systemami zewnętrznymi.

Patrycja – testerka, pracuje z językiem PHP, od pół roku związana z testami automatycznymi, frameworkiem Behat oraz procesami TDD i BDD.

Korzyści z udziału w kursie:

 • Możliwość pracy w i-systems dla najlepszych uczestników
 • Zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie podstaw programowania
 • Uzyskanie certyfikatu ukończenia kursu
 • Poznanie specyfiki pracy w IT
 • Wymiana wiedzy z innymi uczestnikami kursu
 • Nauka w kameralnym gronie

Rekrutacja

Poniżej znajduje się kilka kroków, które należy wykonać, aby wziąć udział w rekrutacji. Oto one:

 1. Przeczytaj ogłoszenie z ofertą kursu: http://bit.ly/2CRFUU2
 2. Wyślij poprzez formularz swoje CV* oraz list motywacyjny, w którym opiszesz/zakodujesz/narysujesz, dlaczego to właśnie Ty powinieneś wziąć udział w kursie.
 3. Termin nadsyłania aplikacji mija 21.01.2018 r. Wszystkie zgłoszenia po terminie, nie zostaną rozpatrzone. Grunt to trzymać się dedlajnu. 😉
 4. Czekaj na nasz telefon w sprawie umówienia się na spotkanie (6 lutego zostanie wybrana ostateczna lista uczestników, których poinformujemy o szczegółach).
 5. Wybierz 10 interesujących Cię tematów z listy zaproponowanych.
 6. Przyjdź na kurs 12 lutego, o godzinie 8:00 do siedziby i-systems.

*Osoby, które brały udział w kursie “Wakacje z programowaniem” nie mogą wziąć udziału w procesie rekrutacji do tego kursu.

Ferie z programowaniem to idealna okazja i szansa dla młodych osób, które swoją przyszłość wiążą z branżą IT. Uczestnictwo w kursie niesie za sobą wiele korzyści, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w procesie rekrutacji.

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

B2E, czyli skuteczne wsparcie organizacji pracy
B2E banner

Jak sprawić, by organizacja efektywnie funkcjonowała na współczesnym rynku? Każdy kto prowadzi firmę wie, że kwestia ta potrafi spędzać sen...

Aplikacja mobilna brakującym ogniwem omnichannel?
aplikacja mobilna

W 2018 r. strategia omnichannel wydaje się standardem. Wszystkie liczące się marki posiadające sieć sklepów stacjonarnych połączyły w większym lub...

Czy człowiek może być kolorem? Kapitał ludzki, jako największa wartość w organizacji
ludzie-1

Chcąc prowadzić innowacyjną i ponadczasową firmę należy bacznie obserwować indywidualne predyspozycje pracowników. Nie każdy z nich nadaje się do pracy...

Zobacz więcej wpisów
 • http://oferownik.pl Robert Marketingowiec

  Nie da się być mocnym we wszystkich kanałach komunikacji, trzeba sobie wypracować te które najbardziej się wybijają i się ich trzymać.

 • Marcin

  „Dawno temu skupialiśmy się na ważnych rzeczach, czyli rozwiązywaniu problemów i logice biznesowej. Dzisiaj jesteśmy prawie całkowicie skoncentrowani na abstrakcji i generalizacji.” – i to wszystko wina frameworków? Czy to wina cegieł i zaprawy że murarze krzywo wybudowali mur, czy jednak problemem było nieprofesjonalne podejście fachowców, którzy ubzdryngoleni przyszli do pracy? Nie możemy zrzucać winy na narzędzia, za to że źle tworzymy aplikacje. Powinniśmy raczej starać się dostrzec fakt, że problem leży w nas samych i spróbować go zrozumieć… oraz coś z nim zrobić. I na pewno nie jest metodą na ów problem podejście, że „powinniśmy używać PHP, a nie architektury do budowania aplikacji” – taki tok rozumowania jest idealnym dowodem na to jak wiele osób nie rozumie czym jest architektura. Architektura to nie framework! Posłużę się kolejnym odwołaniem do budownictwa: czy patrząc na kościół pierwsze co widzimy to to, z czego jest on zbudowany czy raczej jakie jest jego przeznaczenie. Albo: czy widząc bramę pierwszą naszą myślą jest „użyli cegieł z Castoramy i wkrętarki boscha” czy raczej „to jest brama – służy do tego by gdzieś wejść lub skądś wyjść”?
  To prawda – we współczesnym programowaniu zapominamy o logice biznesowej, ale nie jest to wina architektury, tylko raczej braku dyscypliny w nas samych – nie interesuje nas to, nas jara głównie fakt że piszemy np. w kotlinie bo to jest teraz modne. „Zrobię to na symfony, zapytania puszczę doctrinem a obiekty będę serializować jms’em” – to nie jest opis architektury, to lista zakupów – jakich narzędzi potrzebuję by zrealizować cel. Szkoda tylko, że przez to cel ląduje na drugim (albo i nawet dziesiątym) miejscu – a celem jest np. zbudowanie aplikacji do przechowywania dokumentów. Ale to nie decyzja twórców bibliotek/frameworków, że cel staje się dla nas mało istotny. To nie Fabien Potencier każe nam całą logikę wrzucać do akcji w kontrolerze, to nie Jonathan Wage podpowiada nam, by nasze biznesowe obiekty bezpośrednio wywoływały doctrine’a! To my, my programiści sami doprowadzamy do tego, że nasze aplikacje przypominają niestrawione resztki pokarmu które codziennie zostawiamy w porcelanowym ekspresie. I póki nie nauczymy się odseparowywać logiki biznesowej od narzędzi to dalej będziemy tworzyć legacy code.
  Co do argumentu, że niektóre z zależności mogą zostać po kilku latach porzucone i nie będą dalej rozwijane… serio? I proponujesz phpti jako alternatywę do twiga albo smarty? Wszystko może zostać po kilku latach porzucone, to do obowiązków programisty należy m.in. nie pozwolić na to, by moduły/komponenty nie były sprzężone z innymi elementami czy zewnętrznymi bibliotekami.
  A co do bogactwa wiedzy i tego co się dzieje pod maską – ogólnie nie powinno się używać narzędzi, których się nie rozumie: jak działają, dlaczego tak działają itp. By potem nie było sytuacji w stylu senior piszący od 5 lat w laravelu nie potrafi odpowiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej na pytanie „Co robi funkcja die()?”…

  TL;DR: nie zgadzam się 😉