#ZnamySięZPiłki: R-GOL otwiera największy sklep piłkarski w Polsce

rgolbanner1a

R-GOL inwestuje także w offline. Firma otwiera największy piłkarski sklep stacjonarny w tej części Europy i zarazem drugi co do wielkości w Europie w ogóle. Przyjrzyjmy się, jakie czynniki zadecydowały o powstaniu nowego giganta na rynku.

Nowe miejsce na mapie Warszawy

Otwarcie sklepu odbyło się…dwa razy. Najpierw przedpremierowo sklep został zaprezentowany osobom zaprzyjaźnionym z firmą. Gwiazdy dawne i obecne, trenerzy, działacze, celebryci i dziennikarze, a do tego przyjaciele i biznesowi partnerzy w tym przedstawiciele i-systems. Około 200 osób zobaczyło R-GOL.com Warszawa. Oficjalne otwarcie odbyło się 11 grudnia. Tego dnia przy Puławskiej 255 pojawił się także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek, który wspólnie z właścicielem firmy R-GOL.com – Marcinem Radziwonem – dokonał otwarcia Oficjalnego Sklepu Kibica Reprezentacji Polski, który znalazł się także przy Puławskiej 255. Podczas otwarcia nie zabrakło atrakcji. R-GOL.com Warszawa to bowiem miejsce spotkań, centrum eventowo – konferencyjne.

Czynniki decydujące o sprzedaży

Na powierzchni 620 m2, przy ulicy Puławskiej 255, znajduje się przestronny salon piłkarski wyposażony w część wystawienniczą, salę konferencyjną oraz mini boisko, na którym można przetestować sprzęt piłkarski. Warszawski salon piłkarski jest już czwartym z kolei sklepem stacjonarnym firmy R-GOL, gdzie fani piłki nożnej mogą skorzystać z profesjonalnej obsługi oraz zrobić zakupy.

Historia sukcesu firmy wiąże się z byłym piłkarzem – Marcinem Radziwonem, który rozpoczął od sprzedaży sprzętu piłkarskiego ‘z bagażnika”. Systematyczny rozwój oferty o wyspecjalizowany asortyment sportowy i dbałość o satysfakcję klienta przełożyły się na zwielokrotnioną sprzedaż. Wtedy też zapadła decyzja o wdrożeniu dedykowanego sklepu internetowego.

Inwestycja w online

W lutym 2013 roku R-GOL otworzył sklep internetowy, który do dziś generuje ogromną część sprzedaży, ponadto realizuje zamówienia dla licznych klientów zagranicznych. Podejmując kluczowe decyzje dotyczące systemu oprogramowania sklepu online zdano się na autorskie oprogramowanie i-systems. Zastosowane rozwiązania przełożyły się na sukces inwestycyjny firmy, który został dostrzeżony przez branżę oraz klientów. W 2015 roku sklep R-GOL zdobył tytuł najlepszego sklepu sportowego w Polsce dzięki ponad 19 tysiącom opinii zadowolonych Klientów. W listopadzie 2016 roku firma została wyróżniona w rankingu „e-Gazele Biznesu”, organizowanego przez dziennik Puls Biznesu.

Segmentacja klientów, jako klucz do sukcesu

Kluczowym czynnikiem w rozwoju sklepu była odpowiednia segmentacja klientów oraz stworzenie ilościowego oraz jakościowego asortymentu dopasowanego do odbiorców. R-GOL.com jest największym piłkarskim sklepem internetowym w Polsce. Fani futbolu, mogą korzystać ze sprzętu wszystkich liczących się producentów. W ofercie jest ponad 3000 piłkarskich produktów.

3banner

Razem z PZPN w e-commerce

Dzięki współpracy R-GOL i PZPN powstał Oficjalny Sklep Kibica Reprezentacji Polski. Na kibiców czeka 51-metrowa strefa drużyny narodowej, w której każdy prawdziwy fan znajdzie coś dla siebie. Ale sklep stacjonarny to nie wszystko. Miłośnicy reprezentacji, zarówno w Polsce, jaki zagranicą mogą korzystać z nowego Oficjalnego Sklepu Kibica Reprezentacji Polski w sieci – sklep.laczynaspilka.pl

Strategia rozwoju

Rozwój inwestycyjny firmy R-GOL jest przede wszystkim efektem długofalowej polityki rozwoju, nastawionej na dywersyfikację kanałów sprzedaży. Istotnym czynnikiem jest także segmentacja klientów oraz odpowiednia polityka sprzedażowa, w dużej mierze oparta o system e-commerce.

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

Europejska sprzedaż z dedykowanym systemem e-commerce
baner_gastromania

Zarząd firmy Machej Holding współpracuje z i-systems od 2011 roku. Przedsiębiorstwo oferuje urządzenia oraz akcesoria gastronomiczne i cukiernicze najlepszych światowych...

Nowe oblicze multisklepu
baner_tutumi

Firma Podlasiak prowadzi działalność handlową od 25 lat. W swoim portfolio posiada 5 marek oferujących: armaturę łazienkową, wyposażenie wnętrz i...

Firma i-systems w rankingu Inc. 5000 Europe
inc5000

Inc. Magazine, po raz 37 opublikował ranking 5000 najszybciej rozwijających się firm prywatnych w Europie. Średni wskaźnik wzrostu wynosił 254%....

Zobacz więcej wpisów