8a.pl z pomysłem na rozwój e-commerce

Jak w każdym ówcześnie prowadzonym biznesie, tak i w e-commerce trzeba działać dynamicznie. Należy mieć stale otwarty umysł i rozwijać system, by sprostał on wymaganiom współczesnego klienta – mówi Piotr Czmoch, właściciel firmy 8a.pl

Jak firma 8a.pl chce wykorzystać potencjał e-commerce?

– System e-commerce 8a.pl to specjalistyczny sklep internetowy, który skierowany jest do ściśle określonego grona odbiorców. Prowadząc sprzedaż online skupiamy się na niszy, chcemy jednak być najlepsi w wybranym przez nas obszarze.

Nie zależy nam na rozszerzaniu oferty produktowej o wszystkie możliwe aktywności fizyczne. Staramy się, aby nasz obecny klient, korzystający ze sprzętu i odzieży outdoorowej – wspinacz i turysta górski – znalazł u nas satysfakcjonującą ofertę pod względem marek, produktów i cen. Chcemy by klient, który wejdzie na nasz sklep internetowy, mógł sprawnie i intuicyjnie dokonać zakupu.

Jakie aktualnie są największe wyzwania sprzedaży w sieci?

– Wyzwania sprzedaży online są liczne i wbrew obiegowej opinii osób spoza e-commersowej branży: nic nie przychodzi łatwo. Konkurencja jest ogromna, a klienci coraz bardziej dopieszczeni i wymagający. Decydując się na sprzedaż w sieci trzeba już na starcie wpisać się w panujące standardy i mieć pomysł na dalszy rozwój firmy. Zasady handlu stają się bowiem coraz twardsze, bardziej profesjonalne i globalne. Zagraniczne firmy, które na rodzimym rynku osiągnęły już maksymalny poziom rozwoju, widzą Polskę jako doskonały obszar do „kolonizacji”. Prowadząc sprzedaż w sieci trzeba się z tym liczyć i być przygotowanym do walki o zainteresowanie klienta.

fotorcreated

Jak wyobraża Pan sobie e-commerce w Polsce i w 8a.pl za dwa lata?

– Sprzedaż w sieci tak dynamicznie się rozwija, że prognozowanie co będzie za dwa lata, byłoby jak wróżenie z fusów. Zależy to bowiem od wielu elementów, między innymi: sytuacji ekonomicznej, ekspansji „wielkich graczy”, sposobu działania firm kurierskich itd.

Natomiast wiemy w jakim kierunku chce podążać 8a.pl. W związku z dynamiką wzrostu sprzedaży chcemy rozwijać procesy związane z logistyką magazynową. Zależy nam także na stałym unowocześnianiu naszego systemu e-commerce tak, by spełniał on rosnące oczekiwania naszych klientów. Niespoczywanie na laurach, inwestowanie w zespół i system sprzedaży warunkują współcześnie sukces sprzedaży w internecie – podsumowuje Piotr Czmoch, właściciel firmy 8a.pl.

Sklep 8a.pl oferuje szeroki wybór sprzętu związanego z wyprawami górskimi – zarówno turystycznymi jak i wspinaczkowymi. W swojej ofercie posiada taki asortyment jak: damska i męska odzież outdoorowa, buty trekkingowe i wspinaczkowe, wysokiej klasy sprzęt i akcesoria do skitouringu, a także profesjonalne namioty turystyczne, plecaki turystyczne i rowerowe oraz akcesoria dla sympatyków gotowania na świeżym powietrzu. Sklep 8a.pl to odpowiednie miejsce dla wspinaczy, podróżników i miłośników przygód. Marka zdobyła wiele nagród za wykorzystywanie w działalności nowoczesnych rozwiązań e-commerce. W tym roku za wygląd oraz działanie systemu sprzedaży na urządzeniach mobilnych, firma znalazła się w finałowej czwórce konkursu Mobile Trends Awards.

Tagi

case study 8a sklepy internetowe


Dodaj komentarz

Please Login to comment

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

ORI – czy Twój biznes jest gotowy na omnichannel?

Pojęcie omnichannelu znamy już właściwie wszyscy, nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Taka synergia wszystkich, wykorzystywanych przez markę...

Efekt ROPO – co może zagwarantować Twojej firmie?

Relacje między marką a klientem zmieniają się bardzo dynamicznie. Współcześnie są one zupełnie inne niż 5, 10, czy 20 lat...

Magia e-commerce, czyli ludzka psychika a wydatki

Żyjemy w czasach, gdzie półki uginają się pod ciężarem wyłożonych na nich towarów, a każdy produkt jest w zasadzie “na...

Zobacz więcej wpisów