Firma z branży marketingowej w trakcie wdrożenia systemu B2B

perfeccto

System sprzedaży dla klientów biznesowych zostanie wprowadzony dla firmy świadczącej usługi w branży marketingowej. Grupa Perfeccto od 2007 roku zajmuje się tworzeniem projektów promocyjnych. Obejmują one produkty, takie jak gadżety reklamowe, upominki czy materiały konferencyjne, targowe i szkoleniowe. Świadczy także usługi, a konkretnie realizuje projekty graficzne, przygotowane przez doświadczonych grafików pod indywidualne potrzeby klientów.

Firma stale śledzi trendy na rynku i przykłada dużą wagę do atrakcyjności wizualnej swoich produktów i usług. Wyróżnia się również własnym parkiem maszynowym, za pośrednictwem którego znakują większość swoich produktów. Do klientów marki zaliczyć można Grupę Azoty, Ziko, Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Jagielloński oraz ING Bank Śląski.

Grupa Perfeccto od dłuższego czasu poszukiwała firmy, która zaproponowałabym im efektywne rozwiązania technologiczne w zakresie e-commerce, pozwalające wyróżnić się na tle konkurencji. Stworzenie platformy sprzedażowej B2B dla usług jest nietypowym zadaniem. Analiza biznesowa obejmowała identyfikację potrzeb i wymagań stawianych przez firmę, zajmującą się produkcją i dystrybucją gadżetów reklamowych, materiałów konferencyjnych oraz przygotowaniem identyfikacji graficznej. Następnie wyłoniono i dopasowano rozwiązania odpowiadające specyfice branży reklamowej.

Po przeprowadzeniu analizy biznesowej wszystkich procesów w firmie z tak nietypowej branży dla sprzedaży B2B, rozpoczęły się prace nad tworzeniem dedykowanego systemu sprzedaży online. Największy nacisk położony jest na przygotowanie konfiguratora znakowania produktów. Pozwala on klientom na zaprojektowanie indywidualnego produktu, począwszy od doboru koloru, poprzez określenie rodzaju znakowania, a na finalnych detalach kończąc.

Już od dłuższego czasu szukaliśmy firmy, która wdroży u nas system e-commerce, dedykowany stricte pod nasze potrzeby, wraz z integracją z systemem ERP. Postawiliśmy na i-systems wierząc, że ich doświadczenie oraz liczba programistów pozwoli na bieżące wprowadzanie naszych pomysłów. Czas przy realizacji takiego przedsięwzięcia jest bardzo ważny. W pierwszym etapie zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu z częścią kluczowych funkcjonalności, a następnie system ten będzie dynamicznie rozwijany. Liczymy ze system stworzony przez i-systems podniesie jakość obsługi oraz skróci czas realizacji zleceń naszych klientów – mówi Piotr Gawron, Właściciel firmy Perfeccto.

Sprzedaż business to business dotychczas kojarzyła się z przedsiębiorstwami zajmującymi się hurtową sprzedażą produktów. Jednak trendy się zmieniają, a B2B wkracza w zupełnie nowe obszary. Grupa Perfeccto jest jedną z firm, które prócz produktów, wprowadzają usługi do platformy sprzedażowej dla klienta biznesowego.Poznaj nasze rozwiązania B2B

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

B2E, czyli skuteczne wsparcie organizacji pracy
B2E banner

Jak sprawić, by organizacja efektywnie funkcjonowała na współczesnym rynku? Każdy kto prowadzi firmę wie, że kwestia ta potrafi spędzać sen...

Aplikacja mobilna brakującym ogniwem omnichannel?
aplikacja mobilna

W 2018 r. strategia omnichannel wydaje się standardem. Wszystkie liczące się marki posiadające sieć sklepów stacjonarnych połączyły w większym lub...

Czy człowiek może być kolorem? Kapitał ludzki, jako największa wartość w organizacji
ludzie-1

Chcąc prowadzić innowacyjną i ponadczasową firmę należy bacznie obserwować indywidualne predyspozycje pracowników. Nie każdy z nich nadaje się do pracy...

Zobacz więcej wpisów
 • http://oferownik.pl Robert Marketingowiec

  Nie da się być mocnym we wszystkich kanałach komunikacji, trzeba sobie wypracować te które najbardziej się wybijają i się ich trzymać.

 • Marcin

  „Dawno temu skupialiśmy się na ważnych rzeczach, czyli rozwiązywaniu problemów i logice biznesowej. Dzisiaj jesteśmy prawie całkowicie skoncentrowani na abstrakcji i generalizacji.” – i to wszystko wina frameworków? Czy to wina cegieł i zaprawy że murarze krzywo wybudowali mur, czy jednak problemem było nieprofesjonalne podejście fachowców, którzy ubzdryngoleni przyszli do pracy? Nie możemy zrzucać winy na narzędzia, za to że źle tworzymy aplikacje. Powinniśmy raczej starać się dostrzec fakt, że problem leży w nas samych i spróbować go zrozumieć… oraz coś z nim zrobić. I na pewno nie jest metodą na ów problem podejście, że „powinniśmy używać PHP, a nie architektury do budowania aplikacji” – taki tok rozumowania jest idealnym dowodem na to jak wiele osób nie rozumie czym jest architektura. Architektura to nie framework! Posłużę się kolejnym odwołaniem do budownictwa: czy patrząc na kościół pierwsze co widzimy to to, z czego jest on zbudowany czy raczej jakie jest jego przeznaczenie. Albo: czy widząc bramę pierwszą naszą myślą jest „użyli cegieł z Castoramy i wkrętarki boscha” czy raczej „to jest brama – służy do tego by gdzieś wejść lub skądś wyjść”?
  To prawda – we współczesnym programowaniu zapominamy o logice biznesowej, ale nie jest to wina architektury, tylko raczej braku dyscypliny w nas samych – nie interesuje nas to, nas jara głównie fakt że piszemy np. w kotlinie bo to jest teraz modne. „Zrobię to na symfony, zapytania puszczę doctrinem a obiekty będę serializować jms’em” – to nie jest opis architektury, to lista zakupów – jakich narzędzi potrzebuję by zrealizować cel. Szkoda tylko, że przez to cel ląduje na drugim (albo i nawet dziesiątym) miejscu – a celem jest np. zbudowanie aplikacji do przechowywania dokumentów. Ale to nie decyzja twórców bibliotek/frameworków, że cel staje się dla nas mało istotny. To nie Fabien Potencier każe nam całą logikę wrzucać do akcji w kontrolerze, to nie Jonathan Wage podpowiada nam, by nasze biznesowe obiekty bezpośrednio wywoływały doctrine’a! To my, my programiści sami doprowadzamy do tego, że nasze aplikacje przypominają niestrawione resztki pokarmu które codziennie zostawiamy w porcelanowym ekspresie. I póki nie nauczymy się odseparowywać logiki biznesowej od narzędzi to dalej będziemy tworzyć legacy code.
  Co do argumentu, że niektóre z zależności mogą zostać po kilku latach porzucone i nie będą dalej rozwijane… serio? I proponujesz phpti jako alternatywę do twiga albo smarty? Wszystko może zostać po kilku latach porzucone, to do obowiązków programisty należy m.in. nie pozwolić na to, by moduły/komponenty nie były sprzężone z innymi elementami czy zewnętrznymi bibliotekami.
  A co do bogactwa wiedzy i tego co się dzieje pod maską – ogólnie nie powinno się używać narzędzi, których się nie rozumie: jak działają, dlaczego tak działają itp. By potem nie było sytuacji w stylu senior piszący od 5 lat w laravelu nie potrafi odpowiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej na pytanie „Co robi funkcja die()?”…

  TL;DR: nie zgadzam się 😉