Korzyści ze współpracy z upsellerem

Bardzo dobra znajomość produktu, wiedza dotycząca potrzeb biznesowych klienta i dopasowywanie najlepszych rozwiązań IT do realizacji tych potrzeb. Tak w telegraficznym skrócie wygląda praca upsellera. W rozmowie z Gosią i Krystianem, naszymi upsellerami, przedstawiamy tajniki pracy, cel profesji oraz korzyści, jakie ich działania przynoszą klientom.

Na czym polega praca upsellera, jakie są Wasze obowiązki?

Krystian: Nasza firma tworzy dedykowane oprogramowanie e-commerce, które pozwala na nieograniczony rozwój systemu. Klient przez wiele lat może rozwijać swój sklep internetowy i dopasowywać funkcjonalności do zmieniających się trendów rynkowych. Naszym zadaniem jest bezpośrednia współpraca z bieżącym klientem firmy i wsparcie w rozwoju jego systemu e-commerce. Jak każda relacja, tak i biznesowa, aby była długotrwała nie może opierać się jedynie na kontakcie stricte e-mailowym, czy telefonicznym. Odwiedzamy więc naszych klientów i prowadzimy z nimi bezpośrednie rozmowy. Informujemy o rozwiązaniach, które dział Badań i Rozwoju wprowadza w ramach nowych wersji oprogramowania. Wyjaśniamy także działanie modułów i doradzamy, które rozwiązania warto wdrożyć, ponieważ będą one efektywne dla danego klienta. Na podstawie planów, estymujemy potrzebne zasoby IT i przygotowujemy stosowne umowy.

Gosia: Naszym zadaniem jest opieka nad tymi klientami, którzy rozpoczęli z nami przygodę e-commerce. W ramach rozwoju ich systemów zajmujemy się doradztwem i co za tym idzie, dosprzedażą rozwiązań, dzięki którym będą mogli skutecznie budować przewagę konkurencyjną. Są marki, które mają dokładnie sprecyzowaną politykę rozwoju, wiedzą jakie funkcjonalności i kiedy będą wdrażać. Natomiast, część partnerów nie ma ściśle ustalonego planu działania. W tym przypadku, naszym zadaniem jest zainspirowanie klientów, nadanie priorytetów poszczególnym pomysłom czy dobór najlepszych rozwiązań, które w danym momencie dadzą klientowi największą wartość biznesową. Wówczas wspólnie z klientem tworzymy plany. Czują się przez to bezpiecznie i wiedzą, że wraz z nimi uczestniczymy w kreowaniu biznesu.

mapy-1

Czy wiele firm z rynku IT zatrudnia upsellerów?

Krystian: Niestety nie. Powszechnie przyjęty na rynku model pracy, często z założenia nastawiony jest na nowe wdrożenia, a nie rozwój uruchomionych systemów. W związku z tym, niejednokrotnie współpraca ogranicza się do udostępnienia call center lub pojedynczej wymiany wiadomości e-mail. Tworzone przez nas systemy e-commerce umożliwiają wieloletni rozwój. Przeprowadzane kilka razy w roku aktualizacje, pozwalają naszym klientom na bieżąco dopasowywać system do zmieniających się potrzeb rynkowych. Dzięki temu, możemy nawiązywać długotrwałe relacje biznesowe. Chcemy aby klient wiedział, że firma tworząca system e-commerce dba zarówno o aspekt techniczny oprogramowania, jak i efektywność uruchomionych rozwiązań.

Jakie korzyści klientom daje współpraca z Wami?

Gosia: Klienci, którzy z nami współpracują, oczekują przede wszystkim zrozumienia swojego stanowiska, empatii, wsparcia w doborze najlepszych rozwiązań oraz dzielenia się wiedzą. Rozmawiamy z klientami o najnowszych trendach w e-commerce i pokazujemy, jak dane funkcjonalności wyglądają w innych realizacjach. Dokładnie poznając konkretne narzędzie, klient może stwierdzić czy potrzebuje podobne rozwiązanie czy zupełnie przemodelowane. Dzięki bezpośredniej konwersacji klient poznaje także naszą firmę. Zależy nam, aby klienci wiedzieli w jakim środowisku biznesowym działamy i czym podyktowane są konkretne decyzje. W każdym momencie mogą z nami porozmawiać i zapytać o interesujące ich kwestie dotyczące współpracy. Wielu moich klientów przyzwyczajonych do innego modelu rozliczeń, dopytuje o rozliczenia w modelu Time & Material.

Krystian: Upseller dla każdego z klientów ma w głowie poukładany plan rozwoju systemu. Każdą firmę traktujemy indywidualnie, sprawdzamy jakie ma narzędzia i weryfikujemy, czy te funkcjonalności spełniają potrzeby biznesowe. Często na spotkaniach, klienci mówią co chcieliby wdrożyć i pytają nas o opinię. W związku z wieloletnim doświadczeniem w e-commerce oraz stałą obserwacją tendencji rynkowych, jesteśmy w stanie określić, jakie rozwiązania będą dla klienta cenne. Ponadto, staramy się dopasować posiadane zasoby do potrzeb klienta, w taki sposób, aby miał on optymalną ilość godzin zakontraktowanych. Klienci, którzy są z nami w stałym kontakcie mogą czuć się bezpiecznie o poziom swojego systemu e-commerce.
Poznaj stworzone przez nas systemy e-commerce

Dodaj komentarz

Please Login to comment

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

ORI – czy Twój biznes jest gotowy na omnichannel?

Pojęcie omnichannelu znamy już właściwie wszyscy, nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Taka synergia wszystkich, wykorzystywanych przez markę...

Efekt ROPO – co może zagwarantować Twojej firmie?

Relacje między marką a klientem zmieniają się bardzo dynamicznie. Współcześnie są one zupełnie inne niż 5, 10, czy 20 lat...

Magia e-commerce, czyli ludzka psychika a wydatki

Żyjemy w czasach, gdzie półki uginają się pod ciężarem wyłożonych na nich towarów, a każdy produkt jest w zasadzie “na...

Zobacz więcej wpisów