Podsumowanie Q1 2017 w i-systems

W życiu każdej firmy, również tej działającej w sektorze e-commerce, początek roku jest bardzo intensywnym czasem. Oto najważniejsze wydarzenia z ostatniego kwartału w i-systems. Planowane są podsumowania każdego kwartału.

Nowe projekty

Już na początku roku zostało podpisanych 6 umów z nowymi klientami na stworzenie i rozwój systemów sprzedażowych. Cztery z nich związane są z rozwiązaniami dla sektora B2B. Firmy te działają w branży: budowlanej, kosmetycznej, marketingowej oraz dystrybucyjnej dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego, energetyki i przemysłu spożywczego. Dwie umowy związane stricte z B2C łączą sprzedaż online z produktami ogólnobudowlanymi oraz produktami armatury wyposażenia wnętrz.

Wszystkie prace rozpoczynają się od przeprowadzenia analizy biznesowej. Więcej o analizie biznesowej i-systems można przeczytać na naszej stronie.

Trendy w rozwoju systemów

Na bazie obserwacji rynku oraz powtarzających się realizacji w i-systems, będziemy prezentować potrzeby i trendy rynkowe. W Q1 prym wiedzie połączenie online i offline oraz wykorzystanie potencjału omnichannel. Funkcjonalności wzmacniające sprzedaż wielokanałową na początku roku wdrożone zostały m.in.: w 5.10.15., czy w R-GOL, w którym poprzez sklep online można sprawdzić dostępność produktu w sklepie stacjonarnym.

Rozwój organizacji

Do rozwoju produktów własnych oraz systemów klientów, niezbędny jest większy zespół. W Q1 przedstawiciele i-systems byli obecni na wydarzeniach Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej oraz na Inżynierskich Targach Pracy w Gliwicach. Między innymi te działania sprawiły, że w pierwszych trzech miesiącach tego roku, zespół powiększył się o 12 osób. W największym stopniu poszerzył się dział IT oraz dział testów oprogramowania. Planowane są dalsze rekrutacje, głównie w działach związanych z produktami i rozwiązaniami i-systems. Ciągła rekrutacja pozwala na rozwój oprogramowania i budowanie kolejnych zespołów, wyznaczonych do implementacji konkretnych projektów.

Wewnętrzne projekty podnoszące jakość

Najważniejszą zmianą w pierwszym kwartale jest pełne wsparcie wewnętrznych procesów, związanych z długofalowym planowaniem prac dla naszych Klientów. Planer zasobów jest zintegrowany ze wszystkimi narzędziami firmowymi oraz wewnętrznym workflow.

planer

Planer pozwala zarezerwować czas pracy dla klientów, którzy następnie mają pierwszeństwo w podjęciu prac związanych z systemem. To narzędzie jest i będzie wykorzystywane podczas wszystkich prac firmowych.

W lutym miała miejsce premiera nowej wersji aplikacji mobilnej. Jej najważniejszą zaletą jest stałe połączenie z systemem e-commerce i zarządzanie nią z tego samego panelu. Nowa wersja dostępna jest już w App Store i Google Play. Więcej na ten temat można przeczytać na blogu i-systems.

Dla obecnych i dla nowych Klientów udostępnione są nowe zasoby cloud. Zakupiono nowe dyski, mocniejsze procesory i wymieniono infrastrukturę. Dodatkowo, sieć zwiększono do 10 Gbps. Dzięki temu, obsługa cloud będzie stała na wyższym poziomie.

Dążąc do efektywnego wspierania każdego sektora handlu, spółka i-systems podjęła współpracę z Polską Radą Centrów Handlowych. PRCH to największa organizacja w Polsce, zrzeszająca ponad 240 firm związanych z branżą centrów oraz ulic handlowych. PRCH jest stowarzyszeniem not-for-profit, działającym od 2003 roku i będącym narodowym partnerem International Council of Shopping Centers (ICSC).

Stając się członkiem Polskiej Rady Centrów Handlowych mamy wiele nowych możliwości. Przede wszystkim, chcemy pokazać, że da się pogodzić światy online i offline – stwierdza Krzysztof Jaciw, CFO i-systems.

Pierwszym w regionie CEE wdrożeniem rozwiązania e-commerce na potrzeby centrum handlowego jest FASHION HOUSE Online Shopping. Więcej o realizacji można przeczytać na stronie i-systems.

Zapraszamy do kolejnego podsumowania wydarzeń związanych z i-systems. Najbliższe pojawi się na początku lipca. Aby nie ominąć podsumowania Q2, zapraszamy do subskrypcji newslettera.

Zapisz się do newslettera

Dodaj komentarz

Please Login to comment

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

Podsumowanie Q4 2018 w i-systems

Końcówka roku - gorący czas niemal w każdej firmie. W tych związanych z e-commerce chyba jeszcze bardziej intensywny. Jak to...

Podsumowanie Q3 2018 w i-systems

Przedostatni kwartał w i-systems stał pod znakiem nowej organizacji pracy zespołów, które przekształciły się w konteksty. Wpłynęło to, w sposób...

Podsumowanie Q2 2018 w i-systems

Nadchodzące wakacje wcale nie oznaczają wolnych obrotów w e-commerce. Wręcz przeciwnie - to najlepszy czas na przygotowanie i wdrożenie nowych...

Zobacz więcej wpisów