Release i-systems – wersja 4.3

Wydana została nowa wersja naszego systemu. Tym razem changelog (lista zmian) zawiera rekordowe 258 pozycji, takie jak: dodanie modułu zaawansowanej wyszukiwarki pełnotekstowej, moduł przekierowań, moduł spam shield, czy dodanie konfigurowalnej autoryzacji HTTP Auth.

Co to jest Solr Advanced Searcher?

Moduł ten jest rozszerzeniem zaawansowanej wyszukiwarki produktów (PAS), która do wyszukiwania używa Solra. Czym jest Solr? Jest to wydajna platforma wyszukiwania pełnotekstowego. Poprzednia wersja systemu opierała się na przechowywaniu danych o produktach w bazie, jest to jednak znacznie wolniejsze. Solr jest szybszy niż zapytanie skierowane do bazy danych.

iqsi-screenshot

Opcja ta może być efektywnie skalowalna i rozszerzana, natomiast w poprzedniej wersji wymagało to dodatkowych zapytań. Moduł PAS wymagał odświeżania wszystkich zmian w cechach produktu, przez co dane mogły być nieaktualne. Teraz odświeżane są one przyrostowo co 5 minut, a co godzinę odświeżana jest całość zmian. Oznacza to, że najdłuższy czas oczekiwania zmian na fronendzie wynosi 5 minut. Co więcej, klienci otrzymują wyszukiwarkę Solr w pakiecie przy wersji 4.3.

Moduł przekierowań

Moduł pozwala na tworzenie i importowanie przekierowań adresów z poziomu panelu. Chęć klientów do zachowania adresu url, który mieli w dotychczasowym sklepie wynika bezpośrednio z potrzeb zachowania pozycjonowania. Opracowaliśmy narzędzie, które w sposób uniwersalny realizuje zadania, które dotychczas realizowane były w sposób indywidualny.

Moduł Spam Shield

Spam Shield ogranicza spam przychodzący z formularzy kontaktowych, ponieważ boty internetowe wysyłają treść niegodną uwagi. Zabezpieczenie polega na analizie czasu wyświetlenia i czasu wysłania formularza – zbyt mała przerwa ostrzeże aplikację przed botem. Dodatkowo dodane zostało ukryte pole, którego wypełnienie również poinformuje system o zagrożeniu.

Konfigurowalna autoryzacja HTTP Auth

Przy wdrożeniach nowych wersji sklepów multidomenowych, w przypadku gdy klient nie chce, by sklep był indeksowany przez Google, a jednocześnie działał równolegle do aktualnego sklepu, moduł wprowadza dodatkową autoryzację dla konkretnej domeny. Oznacza to, że sklepy dalej działają, a moduł wprowadza dodatkową autoryzjacę, uniemożliwiającą indeksowanie treści przez Google.

Co jeszcze?

Dodatkowo zaktualizowany został moduł discount politics. Zostały do niego wprowadzone takie zmiany jak: obsługa limitu rabatu, odliczanie od ceny bazowej,
 nowe rozwiązania w koszyku Allegro, usprawnienie przeliczania cen po złączeniu w zamówienia, 
poprawa rejestrowania transportów, obsługa dopłat do transportów, czy wsparcie dla kuponów warunkowych. Release 4.3 uwzględnia także nowe opcje modułów logistycznych, oraz poprawę UX w panelu administracyjnym.

Dodaj komentarz

Please Login to comment

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

ORI – czy Twój biznes jest gotowy na omnichannel?

Pojęcie omnichannelu znamy już właściwie wszyscy, nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Taka synergia wszystkich, wykorzystywanych przez markę...

Efekt ROPO – co może zagwarantować Twojej firmie?

Relacje między marką a klientem zmieniają się bardzo dynamicznie. Współcześnie są one zupełnie inne niż 5, 10, czy 20 lat...

Magia e-commerce, czyli ludzka psychika a wydatki

Żyjemy w czasach, gdzie półki uginają się pod ciężarem wyłożonych na nich towarów, a każdy produkt jest w zasadzie “na...

Zobacz więcej wpisów