Release i-systems – wersja 4.4

Kolejna aktualizacja oprogramowania i-systems, release 4.4, niesie za sobą znaczące zmiany, tym razem w strukturze pluginów. Oprócz tego, wprowadzony został moduł ARMS, a dodatkowo przeprowadzona została refaktoryzacja kilku modułów oraz wdrożono ulepszenia w poprzednich wersjach systemu. Lista zmian w tej wersji systemu zawiera łącznie 179 pozycji.

Migracja Pluginów

W tej wersji systemu przeprowadzona została migracja pluginów sklepowych, typu payment (płatności) lub shipment (wysyłki) do modułów. Wcześniej, były one częścią składową modułu Pluginów. Od teraz, wszelkie dostawy i płatności są wykonywane z poziomu osobnych modułów, specjalnie do tego przeznaczonych. Mają wspólne zasady działania, swoje pliki instalacyjne, języki translacyjne, itd. Taka migracja pluginów do modułów powoduje dużo większą przejrzystość i możliwości rozwoju, łatwiejsza jest także personalizacja dla klientów.

Moduł ARMS

System zarządzania należnościami ARMS (ang. Account Receivable Management System) to system informatyczny, który ma za zadanie wspierać przedsiębiorstwo w efektywnym zarządzaniu należnościami i zapobieganiu powstawaniu przeterminowanych należności, jak i ich odzyskiwaniu.

zrzut-ekranu-2016-12-13-o-11-54-08

W praktyce, tworzona zostaje zdefiniowana grupa odbiorców, jak np. „Zaufani Klienci”, „Klienci Premium”, czy „Czarna Lista”, do której przypisywane są odpowiednie zadania oraz ustalane są terminy wykonywania tych zadań. Do zadań natomiast, wybiera się warunki. Przykładowo: przypomnienie na podstawie ustalonej daty wystawienia dokumentu, całkowitej wartości należności, kwoty pozostającej do rozliczenia, wysokości kredytu kupieckiego, a także terminu płatności. Narzędzie może być również zintegrowane z innymi modułami, poprzez które istnieje możliwość np. wysyłki maili z przypomnieniami o płatnościach, czy automatycznego dodania zadania do kalendarza lub blokowania składania zamówień. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w firmach B2B.

Panel domyślnych stanów zamówień

W release 4.4 dodano także panel konfiguracyjny w module Stanów zamówień. Każdy sklep w ustawieniach systemu ma określone stany zamówienia, takie jak: nowe zamówienie, czy anulowane. Do tego stanu przyporządkowany jest określony numer identyfikacyjny, który w momencie aktualizacji stanu zamówienia ulega zmianie na inny – odpowiadający obecnemu stanowi. Nowe rozwiązanie zapobiegnie ewentualnemu problemowi nieprawidłowego kolejkowania stanów magazynowych i ułatwi kontrolę stanów zamówień.

Aktualizacja systemu wiąże się także z rozszerzeniem plików instalacyjnych, a co za tym idzie – poprawieniem obsługi pól wielojęzykowych w zapytaniach do bazy danych SQL (ang. Structured Query Language), czyli strukturalnych języków zapytań. Przeprowadzona została również refaktoryzacja modułu kredytu kupieckiego Trade Credit, poprawiono wyświetlanie się zdjęć produktów oraz wprowadzono ulepszenia w edycji zamówienia.

Release jest aktualizacją bazowej wersji na której opiera się system e-commerce, do której regularnie dodawane są nowe funkcjonalności. Dzięki aktualizacji można rozwijać system i dostosowywać go do zmian zachodzących na rynku. Istnieje również możliwość aktualizowania dedykowanych rozwiązań w ramach kolejnych releasów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

Kolejna marka VRG uruchamia rozwiązanie e-commerce od i-systems

Nowa marka pojawiła się w portfolio giełdowej grupy: PICKY PICA, bo o niej mowa, stawiając pierwsze kroki w e-commerce, zdecydowała...

Konteksty i ich wpływ na rozwój oprogramowania

W branży IT niezmiernie ważnym obszarem jest development. Angielskie słowo “develop”, w dosłownym tłumaczeniu oznacza rozwijać i to właśnie ten...

7 trafnych decyzji, czyli sukces w omnichannel

Omnichannel, to niejako dalszy krok w rozwoju firmy. To naturalna transformacja koncepcji multichannel, idea gwarantująca spójność doświadczeń we wszystkich kanałach,...

Zobacz więcej wpisów