Technologia w nowej odsłonie marki Dalia

Wraz z rozwojem marki i poszerzającym się jej zasięgiem sprzedaży online, koniecznym staje się aktualizacja systemu e-commerce i podniesienie go do najnowszej wersji. W ten sposób stanowić będzie niezawodny, bezpieczny oraz nowoczesny kanał sprzedaży. Podczas takich prac deweloperskich, warto wprowadzić metodologię Continuous Integration. Wiąże się to ze stałym podnoszeniem jakości oprogramowania, jego rozwojem i dostępem do pełnych możliwości systemu. Na taki krok zdecydowała się marka Dalia Lingerie, stając się tym samym firmą, która śmiało podąża za nowoczesnymi trendami e-commerce.

Marka Dalia Lingerie to producent wysokiej jakości damskiej bielizny. Dalia w swojej ofercie posiada niezwykle bogaty wybór wzorów, modeli i rozmiarów swoich produktów. Firma na polskim rynku istnieje już od ponad dwudziestu lat i z powodzeniem rozwija sieć sprzedaży stacjonarnej, a w połączeniu z kanałem online – realizuje również spójną strategię omnichannel. Za prace technologiczne nad systemem e-commerce i jego stały rozwój czuwa firma i-systems. Otwartość na zmiany, świeżość podejścia i dynamizm działania właściciela marki pozwoliły na dopracowanie platformy zgodnie z najnowszymi trendami.

Potrzeba zmian

Z roku na rok, Dalia zyskuje coraz większą przewagę konkurencyjną i zdobywa nowych klientów. Stale poszerza również swój zasięg sprzedaży, zarówno w kanale offline, jak i online. Chcąc sprostać wyzwaniom stawianym przez zmiany technologiczne oraz na bieżąco podążać za trendami sprzedaży online i tym samym, odpowiadać coraz to wyższym wymaganiom klientów, właściciel marki zauważył potrzebę zmian. W związku z tym, podjęto decyzję o aktualizacji i podniesieniu wersji aktualnego systemu e-commerce oraz wybrano najlepsze, dostępne rozwiązania. Zaktualizowany system sprzedaży online miał zatem być nowoczesnym i sprawnym kanałem, zapewniającym również spójność koncepcji omnichannel oraz umożliwiającym ciągły jej rozwój funkcjonalny. Miał również za zadanie w jeszcze wyższym stopniu zautomatyzować i usprawnić procesy logistyczne i magazynowe w firmie. Zespół i-systems rozpoczął więc prace aktualizacyjne dla marki Dalia w metodzie CI.

Proces Continuous Integration

Dla nowoczesnych systemów e-commerce wprowadzenie metodologii Continuous Integration oznacza stałe podnoszenie jakości oprogramowania, ciągły jego rozwój i dostęp do wszystkich możliwych funkcjonalności systemu. Sam proces Continuous Integration, czyli Ciągła Integracja to praktyka programistyczna, w której członkowie zespołu deweloperskiego scalają wyniki swojej pracy. W ten sposób każdego dnia powstaje kilka zintegrowanych wersji kodu, które są sprawdzane przez automatyczny proces budowania i bieżącego testowania. Podczas prac nad tworzeniem systemu e-commerce lub podnoszenia go do najnowszej wersji w metodzie CI, prace odbywają się równolegle. Stworzone jest jedno wspólne repozytorium dla wszystkich sklepów online, gdzie znajduje się szereg funkcjonalności i rozwiązań ogólnodostępnych – jest to najnowsza wersja sklepu online, czyli tzw. trunk. Następnie, każdy sklep online ma swoje osobne repozytorium, gdzie dodawane są dedykowane funkcjonalności i customowe rozwiązania, zarezerwowane tylko dla tego jednego sklepu. Podczas prac w metodzie Continuous Integration te dwa repozytoria są scalane ze sobą i tworzą system e-commerce.

Korzyści płynące z CI

Proces Continuous Integration, przy aktualizacji systemu e-commerce marki Dalia, zmniejszył ryzyko związane z integracją na samym końcu projektu – błędy, niekompatybilność interfejsów, trudny do oszacowania czas na poskładanie całości. Dodatkowo, Dalia od teraz będzie miała zawsze dostęp do najnowszej wersji oprogramowania i będzie mogła korzystać z szeregu funkcjonalności oddawanych przez dział R&D. Dostarczanie nowych funkcji i aktualizacji systemu, jeszcze w większym stopniu wpłynie na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej marki. Od strony programistycznej, CI ułatwia również naprawę błędów – ich szybkie wykrywanie sprawia, że łatwiej zlokalizować przyczynę. Chroni także przed niespodziankami wynikającymi z różnic pomiędzy środowiskiem deweloperskim a produkcyjnym. Dodatkowo, prace mogą być prowadzone równolegle – od backendu, poprzez design i makietowanie, a następnie front-end.

Odświeżony design

W toku prac marka Dalia zdecydowała się również na wdrożenie nowego designu swojego sklepu online, razem z i-systems. Nowa oprawa graficzna systemu sprzedaży jest utrzymana w eleganckim, wyważonym stylu, który gwarantuje przejrzystość, czytelność i jasną komunikację strony. Klasyczna kolorystyka strony z licznymi zdjęciami wpływa na pozytywne doświadczenie w odbiorze sklepu online przez klientów. Rozbudowana karta produktu z wyróżniającymi się zdjęciami produktowymi zaprojektowana była zgodnie z najlepszymi praktykami UI i UX. Jednocześnie, wdrożone już wcześniej, narzędzie Lookbooka łączy estetykę z nowoczesnymi funkcjonalnościami sprzedażowymi. Na wysokiej jakości fotografiach przedstawione zostały pełne stylizacje z przypisanymi produktami, które angażują do dokonania zakupu, a jednocześnie pozwalają w ciekawy sposób przedstawić wartości marki.

pic1

Kreator zestawów

Dalia posiada niezwykle bogatą ofertę, zarówno pod względem rozmiarów, jak i różnorodności dostępnych modeli. Dlatego, głównym wymogiem podczas aktualizacji systemu było odpowiednie dopasowanie rozwiązania kreatora zestawów. W kategorii kostiumów kąpielowych została wprowadzona możliwość tworzenia zestawów składających się z dostępnych wariantów – decydując się na konkretny rodzaj i rozmiar biustonosza, klientka może sama wybrać jaki wzór i rozmiar dolnej części stroju kąpielowego chce do niego dopasować. Zaprojektowane w ten sposób narzędzie kreatora pozwala na pełną swobodę podczas zakupów.

Dalia to firma, która w sposób dynamiczny reaguje na zmieniające się warunki rynku e-commerce i podąża za wyzwaniami stawianymi przez współczesny sektor nowych technologii. Wychodząc naprzeciw stawianym przed marką oczekiwaniom, dotychczasowy systemy e-commerce został podniesiony do możliwie najnowszej wersji, umożliwiając jeszcze szybszą obsługę procesów sprzedaży online i w dalszej perspektywie, zapewniając stały dostęp do najbardziej aktualnych wersji oprogramowania. Osiągnięty efekt był możliwy również dzięki zaangażowaniu właściciela marki oraz sprawnej i efektywnej współpracy. Prace prowadzone w metodzie Continuous Integration pozwoliły na sprawniejszy Time to Market oraz wprowadzenie bogatszych i zaawansowanych rozwiązań.

Zapisz się do newslettera

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Podsumowanie Q1 2018 w i-systems | Blog i-systems.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] Prowadzone są także prace nad przejściem klientów i-systems na rozwiązania CI. Na taki krok zdecydowała się m.in. marka Dalia. Więcej na ten temat można przeczytać na blogu i-systems. […]

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

Magia e-commerce, czyli ludzka psychika a wydatki

Żyjemy w czasach, gdzie półki uginają się pod ciężarem wyłożonych na nich towarów, a każdy produkt jest w zasadzie “na...

Co siedzi w środku tablic PHP?

Zacznę może od genezy problemu. Pracowałem nad optymalizacją zużycia pamięci w pewnym procesie importu danych, ponieważ pierwsze analizy wskazywały na...

Modus operandi zespołu kreacji

Rola zespołów zajmujących się wizualną stroną systemów na przestrzeni ostatnich lat ewoluowała. Obecnie skupiają się one na tym, by pomóc...

Zobacz więcej wpisów