#185 Jakie taśmy wybrać do sklepu internetowego lub magazynu?

tasma

Taśma do pakowania, ma wiele zastosowań. Nie tylko sprawia, że pudełko jest zamknięte, ale także może być nośnikiem reklamowym. Oprócz promocji w Internecie, warto zadbać również o inne sposoby dotarcia do klienta. Jednym ze sposobów są taśmy z nadrukiem. Dziś pomożemy wybrać te najlepsze dla Twojego sklepu i magazynu.

Partnerem lekcji jest: opakowania24.eu

Dziś dowiesz się:

– jakie rodzaje taśm są na rynku,
– jakie taśmy wybrać do sklepu, a jakie do magazynu,
– dlaczego warto zainwestować w taśmy z nadrukiem.

Dlaczego taśma z logo?

To takie proste – wystarczy wysyłane do klientów paczki okleić taśmami zawierającymi logo oraz podstawowe dane firmy, a prawdopodobieństwo, że przynajmniej część odbiorców skontaktuje się z nami ponownie, jest całkiem spore. Dodatkowo, w przypadku problemów z przesyłką, wszystkie dane znajdują się na opakowaniu, przez co odbiorca nie musi szukać numeru telefonu, by dotrzeć do nadawcy.

Dobrze zaprojektowana taśma rzuca się w oczy i pozostaje w pamięci, ale wygląd to nie wszystko. Jak dobrać odpowiedni klej, nośnik, czy oszacować potrzebną ilość taśmy? Po przeczytaniu tego artykułu takie pytania przestaną nastręczać trudności.

Jaka taśma jest najlepsza?

Zanim wybierzemy odpowiedni klej, musimy zadać sobie kilka pytań:

  • Jak ciężkie paczki będą oklejane taśmą?
  • Czy taśma będzie używana od razu, czy może będziemy ją magazynować przez dłuższy czas?
  • W jakich warunkach taśma będzie magazynowana?

Znając już odpowiedzi, możemy przystąpić do wyboru kleju. Poniżej krótkie specyfikacje:

  • SOLVENT – kauczuk naturalny, specyfik o najwyższych właściwościach klejących. Wykazuje świetną odporność na pogodę, zwłaszcza na ujemne temperatury, więc jeśli przesyłki będą wystawiane na różne, nieraz trudne warunki atmosferyczne, taśmy na tym kleju są szczególnie polecane. Są również idealne do oklejania ciężkich paczek.
  • ECO SOLVENT – klej modyfikowany, wykazujący bardzo dobre właściwości klejące. Sprawdza się zarówno przy dużych, jak i niewielkich przesyłkach. Jest to najbardziej uniwersalny, a tym samym najbardziej popularny klej stosowany przy produkcji taśm z nadrukiem.
  • HOT MELT – kauczuk syntetyczny. Podobnie jak Eco Solvent posiada bardzo dobre właściwości klejące i sprawdza się w przypadku mniejszych i większych przesyłek.

Kolejnym krokiem jest wybranie nośnika. Najbardziej popularny jest polipropylen, który występuje z każdym wymienionym wyżej klejem. Większość taśm pakowych na rynku to właśnie te polipropylenowe.

 Jakie taśmy wybrać do sklepu internetowego lub magazynu?

Mniej popularny nośnik to PVC. Te taśmy występują jedynie na kleju Solvent. Ta konfiguracja powoduje, że są one najmocniejsze na rynku. Wykazują najlepsze właściwości klejące, a dodatkowo są ciche przy odwijaniu. Nośnik ten jest grubszy od polipropylenu, dzięki czemu taśma jest bardziej wytrzymała.

Rodzaje taśm i ich zastosowanie

Kolejny etap to projektowanie taśmy. Firmy, które je dostarczają, przeważnie biorą przygotowanie projektu na siebie i wliczają go w cenę zamówienia. Wszelkie zmiany są oczywiście konsultowane z klientem, który ostatecznie akceptuje projekt, zanim przystąpi się do produkcji. W wielu przypadkach nadruk wykonywany jest w maksymalnie 3 kolorach na białej lub przezroczystej taśmie.

Ilość taśmy, jaka jest potrzebna, to kwestia bardzo indywidualna, jednak producent stara się w tym zakresie doradzić. Warto więc skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia, szczególnie, gdy robimy pierwsze zamówienie.

Coraz większym powodzeniem cieszą się również taśmy grodzeniowe z nadrukiem. Stosowane są głównie podczas wszelkich imprez plenerowych, takich jak biegi, zawody, festyny. Są też wykorzystywane do wyznaczania miejsc niebezpiecznych, czy też innych specjalnych stref.

Taśma grodzeniowa z logo może stanowić doskonały nośnik reklamowy podczas wszelkiego rodzaju imprez, ponieważ mamy pewność, że mnóstwo osób ją zobaczy. Bardzo często w ten sposób promują się sponsorzy i organizatorzy eventów.

Oprócz taśm z nadrukiem, które opisane są powyżej, można również znaleźć wiele innych – od zwykłych pakowych, po taśmy specjalistyczne, o bardzo szerokim zastosowaniu. Zaliczymy do nich:

Taśmy maskujące/malarskie – papierowe taśmy, stosowane głównie przy malowaniu. Służą np. do zabezpieczania ram okiennych, futryn lub listew. W magazynie mają trochę inną funkcję. Nadają się one bardzo dobrze do opisywania kartonów i paczek. Często po prostu zstępują etykiety. Występują w wielu różnych szerokościach: od 19 mm do 40 mm. Najbardziej popularna długość to 40 m, ale można też kupić takie o długości 50 m. Oprócz zwykłych taśm malarskich na rynku pojawiają się też niebieskie taśmy UV odporne, które są idealne do zabezpieczenia okien wystawionych na promieniowanie słoneczne.
 Jakie taśmy wybrać do sklepu internetowego lub magazynu?

Taśmy dwustronne – stosowane wszędzie tam, gdzie trzeba połączyć dwa przedmioty ze sobą bez trwałej ingerencji w materiał. Wykorzystuje się je zarówno w biurach, do klejenia elementów papierowych, jak również w magazynach, czy też przy pracach remontowo-budowlanych. W sklepie internetowym mogą one być pomocne przy tworzeniu opakowań ozdobnych, np. na prezent. Taka opcja pojawia się w wielu e-sklepach, m.in. w okresie świątecznym;

Pozostałe taśmy specjalistyczne – w wielu przypadkach bardzo pomocna może być taśma bezpieczeństwa. Służy do zaklejania kartonów o cennej zawartości, kiedy zależy nam, aby przesyłka nie została naruszona. Po ewentualnej próbie odklejenia taśmy dochodzi do jej rozwarstwienia i na paczce pozostaje ślad, wskazujący na to, że doszło do jej naruszenia. Taśma klei się do wielu różnych powierzchni, jednak na kartonie najlepiej spełnia swoją funkcję. Tego typu zabezpieczenia wykorzystuje się zwykle przy paczkach o dużej wartości, ale można pokusić się o oklejanie nią każdej przesyłki wysyłanej do klienta.

 Jakie taśmy wybrać do sklepu internetowego lub magazynu?

W e-commerce może przydać się też taśma zbrojona, wzmacniana krzyżowo włóknem szklanym. Jest ona odporna na zrywanie, bardzo wytrzymała. Służy do spinania ciężkich przedmiotów, można ją stosować zamiast taśmy polipropylenowej do bandowania. Jedna z mocniejszych taśm na rynku, bardzo odporna na temperatury, czy też duży ciężar przedmiotów, jest idealna do łączenia wielu kartonów, które muszą być wysłane jako jedna paczka.

Oprócz wyżej wymienionych, na rynku występują również inne taśmy specjalistyczne, takie jak np. American Duct, służąca głównie do uszczelniania, izolowania podczas czynności naprawczych. Wykazuje doskonałe właściwości klejące i jest bardzo wytrzymała. Występuje w kolorze czarnym oraz srebrnym.

Decydując się na wybór taśmy, musimy wiedzieć, do czego ma służyć oraz jak długo ma być ona magazynowana. Ważny jest również wybór kleju oraz materiału. Nie można zapomnieć o nadruku, który staje się już wręcz obowiązkowy. Dzięki niemu klient łatwo może nawiązać kontakt ze sprzedawcą i wyjaśnić sprawy reklamacyjne, zgłosić uszkodzenie paczki lub po prostu złożyć kolejne zamówienie.

Więcej informacji na temat taśm i opakowań znajdziesz tutaj: opakowania24.eu

Podobał Ci się tekst? Zapisz się na newsletter Wzorowego Sklepu

Wzorowy Sklep to cotygodniowa porcja wiedzy na temat eCommerce. Piszemy
o marketingu, sprzedaży, obsłudze klienta, prawie… wszystko w jednym miejscu.

Akceptuję politykę prywatności

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

Europejska sprzedaż z dedykowanym systemem e-commerce
baner_gastromania

Zarząd firmy Machej Holding współpracuje z i-systems od 2011 roku. Przedsiębiorstwo oferuje urządzenia oraz akcesoria gastronomiczne i cukiernicze najlepszych światowych...

Nowe oblicze multisklepu
baner_tutumi

Firma Podlasiak prowadzi działalność handlową od 25 lat. W swoim portfolio posiada 5 marek oferujących: armaturę łazienkową, wyposażenie wnętrz i...

Firma i-systems w rankingu Inc. 5000 Europe
inc5000

Inc. Magazine, po raz 37 opublikował ranking 5000 najszybciej rozwijających się firm prywatnych w Europie. Średni wskaźnik wzrostu wynosił 254%....

Zobacz więcej wpisów