Podsumowanie Q3 2018 w i-systems

Przedostatni kwartał w i-systems stał pod znakiem nowej organizacji pracy zespołów, które przekształciły się w konteksty. Wpłynęło to, w sposób bezpośredni na zmianę naszego podejścia do tworzenia i rozwoju systemów e-commerce. Oto przegląd Q3, czyli zbiór najważniejszych wiadomości z życia i-systems.

Nowe projekty

Pomimo wakacyjnych urlopów, rozpoczęliśmy realizację kilku nowych projektów oraz przeszliśmy do końcowych etapów w kilku, spośród tych już trwających. Wśród nich można wyróżnić system B2B dla jednego z największych dystrybutorów sprzętu budowlanego, warsztatowego i spawalniczego w Polsce oraz system dla klienta z branży automotive, który po etapie analitycznym jest już realizowany na poziomie wdrożenia.

Trendy w rozwoju systemów

Wśród najciekawszych, zaobserwowanych na rynku i w pracach przy poszczególnych systemach trendów, można wyróżnić przenikanie rozwiązań do tej pory związanych wyłącznie z systemami B2C do sfery systemów B2B. Poza adaptacją coraz większej ilości rozwiązań funkcjonalnych, warto też zwrócić uwagę na szczególną dbałość o kwestie związane z użytecznością i wyglądem systemów. Obecnie więc, systemy B2B, poza oczywistymi, biznesowymi funkcjonalnościami, charakteryzują się też łatwością zarządzania i szybkością dostosowywania się do coraz to nowych oczekiwań rynkowych.

Strategiczny rozwój organizacji

Na początku lipca i-systems zainwestowało w spółkę specjalizującą się w technologii blockchain. GamerHash, bo to właśnie o niej mowa, to rozwiązanie wykorzystujące niewykorzystaną moc obliczeniową na komputerach użytkowników. Obecnie służy najczęściej do legalnego kopania kryptowalut, ale w przyszłości będzie także wykorzystywana do renderingu CGI czy machine learningu. W praktyce oznacza to, że współdzielona moc obliczeniowa posłużyć będzie mogła przy obróbce animacji i scen z wykorzystaniem efektów specjalnych, a także wpływać będzie na szybsze nabywanie wiedzy przez samouczące się programy komputerowe. Poza bezpośrednią inwestycją, i-systems wesprze GamerHash także technologicznie. Spółka wykorzysta swoje doświadczenie w obszarze systemów transakcyjnych i zajmie się rozbudową e-commercowej części GamerHash. Wcześniej w GamerHash zainwestował także Tar Heel Capital Pathfinder.

W trzecim kwartale roku, przedstawiciele i-systems reprezentowali spółkę w kilku wydarzeniach na styku biznesu i technologii. Były to m.in.: InternetBeta, Shopping Centre Forum 2018 CEE Exhibition & Conference, oraz londyńskie E-commerce Expo.

Prezentację poświęconą temu “Co każdy prezes powienien wiedzieć o technologii w e-commerce”, którą przedstawiliśmy podczas Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference można zobaczyć tutaj: Co każdy Prezes powinien wiedzieć o technologii w ecommerce

W tym roku przedstawicieli i-systems będzie można jeszcze spotkać na VI Forum Retail Channels 360, które odbędzie się 18 i 19 października w Warszawie oraz na Fashion Business Congress, zaplanowanym na 25 października w Łodzi. Na obu konferencjach przewidziane są nasze wystąpienia, omawiające rozwiązania dla nowoczesnych systemów e-commerce. Będziemy również obecni na warszawskich Targach eHandlu, zaplanowanych na 7. Listopada. Serdecznie zachęcamy do spotkania z nami!

Wewnętrzne projekty podnoszące jakość

Największą, wewnętrzną zmianą, była zmiana organizacji pracy osób zajmujących się wdrażaniem i rozwojem systemów. Do tej zmiany przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu, tak by ten proces był płynny dla wszystkich zaangażowanych stron. Od teraz większość prac związanych z szeroko pojętym IT, będą wykonywać tak zwane konteksty.

Geneza powstania zespołów kontekstowych jest związana z …rozwiązaniem działu research and development. Dział ten składał się z osób z wysokimi kompetencjami, które jednak nie były zaangażowane bezpośrednio w żaden projekt. Taka organizacja miała swoje plusy i minusy, zarówno dla wewnętrznego rozwoju produktów, jak i dla samych członków tego zespołu. Zmiana naszego modelu sprzedaży, związana z uruchomieniem rozwiązania opartego o CI dotknęła też samego modelu wdrażania i rozwoju systemów (więcej o rozwiązaniu continuous integration & continuous delivery można przeczytać na stronie https://www.i-systems.pl/continuous-integration). W tym modelu, nowy system jest wdrażany przez wiele kontekstów, spośród których, każdy jeden ma najlepszą wiedzę na temat konkretnego zagadnienia i produktu, do którego został przypisany. Dzięki temu, wiedza w naszej organizacji jest teraz bardziej skumulowana i poukładana w jeszcze przystępniejszy niż dotychczas sposób. Taka organizacja pracy znacząco przyspiesza więc proces wdrożenia i podnosi jakość oferowanych przez nas rozwiązań.

Obecne zespoły kontekstowe obejmują takie zakresy jak: Product Information Management, integrację, zamówienia, CRM, RMA, GUI, promocje i aplikację Shopapp. Więcej o zespołach kontekstowych będzie można przeczytać już wkrótce na naszym blogu.

Wybrane nagrody

Jak pokazuje nasze kwartalne podsumowanie – ostatnie miesiące były dla nas naprawdę intensywne. Na sam koniec chcielibyśmy pochwalić się jeszcze jedną, ważną dla nas rzeczą – na początku września nasza spółka została wyróżniona tytułem Najwyższa Jakość w konkursie Ambasador Polskiej Gospodarki 2018 organizowanym przez Business Centre Club.

Aby nie pominąć kolejnego podsumowania kluczowych działań w rozwoju i-systems, zapraszamy do zapisania się do newslettera.

Zapisz się do newsletteraRelacje inwestorskie

Dodaj komentarz

Please Login to comment

Zobacz również artykuły o podobnej tematyce

Podsumowanie Q4 2018 w i-systems

Końcówka roku - gorący czas niemal w każdej firmie. W tych związanych z e-commerce chyba jeszcze bardziej intensywny. Jak to...

Podsumowanie Q3 2018 w i-systems

Przedostatni kwartał w i-systems stał pod znakiem nowej organizacji pracy zespołów, które przekształciły się w konteksty. Wpłynęło to, w sposób...

Podsumowanie Q2 2018 w i-systems

Nadchodzące wakacje wcale nie oznaczają wolnych obrotów w e-commerce. Wręcz przeciwnie - to najlepszy czas na przygotowanie i wdrożenie nowych...

Zobacz więcej wpisów